Несподіваний поворот. Данські вчені заявили, що зайва вага продовжує життя

16 травня 2016, 18:26
Масштабне дослідження, яке проводилося в Данії протягом майже 40 років, виявило зв'язок надмірної ваги з більшою тривалістю життя

Дослідженням керував біохімік з Університетського шпиталю Копенгагена Бьорг Нордестгаард. Він з колегами проаналізував медичні дані більше 100 тисяч дорослих данців, яких набирали групами з 1976 по 2013 рік.

Відео дня

Вивчення цієї інформації показало, що за минулі роки індекс маси тіла (співвідношення ваги і зросту людини), пов'язаний з найменшим ризиком передчасної смерті, виріс з 23,7 до 27.

Якщо індекс маси (ІМТ) тіла дорівнює 27, то вважається, що людина має надмірну вагу. ІМТ від 18,5 до 24,9 вважається нормою. Якщо ж цей показник дорівнює або перевищує 30, це означає, що людина страждає від ожиріння.

Результати дослідження данських вчених розходяться з поширеною думкою, що найбільшою тривалістю життя відрізняються представники "нормальної" вагової групи. Їх дані показують, що за останні 40 років ця перевага перейшла до людей з надмірною вагою.

Як зазначає Бек Крю з сайту ScienceAlert, це "дозволяє припустити, що, або наше уявлення про "нормальну" вагу помилково, або між нашою вагою і станом здоров'я існує більш складний зв'язок, ніж вважалось раніше".

Рексфорд Ахіма з Медичної школи Пенсільванського університету коментує відкриття данців так: "Одного лише ІМТ може бути недостатньо, щоб робити прогнози про здоров'я і ризик смерті людини".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X