Несподіваний підхід. Машинне навчання допомогло знайти джерела їжі для ведмедів

27 березня 2019, 22:05

Університет штату Вашингтон і Геологічна служба США розробили підхід до вивчення розподілу чорниць - їжі для ведмедів, який використовує загальнодоступні супутникові знімки і машинне навчання.

Цей підхід хочуть використовувати для виявлення районів, де мешкають ведмеді грізлі, пише Science Daily .

Незважаючи на важливість чорниці для ведмедів грізлі, немає способу дізнатися, де знаходяться чагарники на великій території парку. Відстеження того, де плодоносять рослини чорниці допомогло б біологам передбачити, де також можна знайти ведмедів грізлі.

Відео дня

"Ми хотіли скласти карту полян чорниці для виявлення і захисту районів проживання ведмедя грізлі. Грізлі залежать від чорниці як основного джерела їжі в кінці літа, і розподіл чорниці може змінюватися зі зміною клімату", - сказала провідний автор дослідження Керолін Шорс, докторант UW School of Environmental and Forest Sciences.

Дослідницька група використовувала супутникові та аерофотознімки з двох різних джерел: програми НАСА Landsat і Національної програми знімків сільськогосподарських угідь міністерства сільського господарства США. За знімками вони визначали зміни кольору рослинного покриву.

Справа в тому, що заросли чорниць щоосені фарбуються в яскраво-червоний колір. Яскравий, добре помітний колір кущів дозволяє виділити його сезонно серед інших рослин в ландшафті.

Виділення на знімках ділянок, порослих чорницями, відбувається автоматично. Для цього вчені використовували технологію машинного навчання. На частині знімків потрібні ареали були відзначені в ручному режимі. Далі ці знімки були використані для навчання штучної нейромережі, яка потім вже самостійно стала шукати чорниці на знімках решті території парку.

Точність методу вчені перевірили, відправившись на зазначені місця і дійсно виявивши там зарості чорниці. В цілому, їх методи картування були приблизно на 80 відсотків точніше, ніж попередні дослідження.

Вчені помітили, що більшість рослин чорниць в Національному парку Глейшер знаходяться на відстані більше 100 метрів від пішохідних маршрутів, що дає ведмедям грізлі можливість харчуватися без особливих перешкод з боку людини.

Показати ще новини
Радіо NV
X