Несподівано. "Підроблена" картина Боттічеллі виявилася майже справжньою

28 березня 2019, 16:20

Експерти, які реставрували ймовірну імітацію картини Боттічеллі, виявили, що вона насправді була створена саме в майстерні знаменитого художника.

Таким чином, картина "Мадонна з гранатом" є не підробкою, а, як мінімум, авторської копією, пише BBC .

Вважалося, що цей твір є пізнішою копією "Мадонни з гранатом", яку Сандро Боттічеллі написав в 1487 році. Але англійські реставратори з благодійної організації English Heritage змінили думку, коли прибрали густий жовтий лак з картини.

Відео дня

Великі тести показали, що картина насправді виходить з майстерні Боттічеллі в XV столітті у Флоренції. В English Heritage заявили, що консультувався з експертами в музеї Вікторії і Альберта і в Національній галереї, щоб підтвердити походження картини.

Рейчел Тернбулл, старший зберігач колекцій English Heritage, сказала: "Стилістично це було занадто схоже на наслідування, воно було правильного періоду, воно було технічно правильним і було написано на тополі, матеріалі, який зазвичай використовувався в той час".

"Після видалення жовтої оліфи, рентгенівського та інфрачервоного обстеження виявили оригінальну картину, зокрема зміни остаточної композиції, які не характерні для прямої імітації", - додає вона.

Картину вважали більш пізньої копією авторства невідомого художника, тому що вона відрізнялася деталями від великого оригінала, що демонструється в галереї Уффіці у Флоренції.

"Боттічеллі, як і інші флорентійські художники, мав активну студію, яка робила версії і адаптації робіт, які були популярні, ймовірно за нижчими цінами", - пояснює професор Пол Джоаннідес, почесний професор історії мистецтв у Кембриджському університеті.

Показати ще новини
Радіо НВ
X