Астрономи зафіксували новий вид магнітного вибуху на Сонці
Обсерваторія сонячної динаміки NASA спостерігала магнітний вибух, подібний якому ніколи не бачили раніше.
Вперше вчені помітили магнітний вибух, який був викликаний зовнішнім фактором — швидше за все, виверженням.
Безперервний потік дуже гарячої плазми створює свого роду мотузки магнітних полів, які можуть скручуватися і переплітатися між собою. Коли зірка обертається, ці невидимі лінії роз'єднуються і знову з'єднуються.
Це явище, відоме як магнітне перепідключення, вже багато разів було помічено на Сонці і навіть навколо нашої власної планети, але в минулому вчені фіксували тільки спонтанні перепідключення.
І ось вперше астрономи в Обсерваторії сонячної динаміки NASA спостерігали магнітний вибух на Сонці, який був викликаний близьким виверженням — тобто вимушене перепідключення, а не спонтанне.
Протуберанець — велика петля матеріалу, запущена виверженням на сонячній поверхні - почав падати назад на поверхню Сонця. Але перш ніж він встиг це зробити, протуберанець врізався в пучину магнітних силових ліній, викликавши магнітний вибух.
«Це було перше спостереження за зовнішнім фактором магнітного перепідключення. Це може бути дуже корисно для розуміння інших систем. Наприклад, магнітосфер Землі і планет, інших намагнічених джерел плазми», — говорить учений Абхішек Шрівастава з Індійського технологічного інституту (BHU) в Варанасі, Індія.
Поверхня Сонця неймовірно гаряча, але, як не дивно, його атмосфера насправді в 300 разів більше гаряча. Вважається, що в зовнішній частині, відомій як корона, магнітне переподключніе грає важливу роль у виробленні надлишкового тепла. Але механізми цього залишаються невирішеними і обговорюються.
Ідеальні умови для цього явища все ще виявляються, але нове відкриття передбачає, що вчені на правильному шляху. Подія примусового перепідключення була вперше висунуто гіпотезою 15 років тому, і тепер нарешті вчені знають деякі точні обставини, необхідні для його виникнення.
Досліджуючи безліч довжин хвиль ультрафіолетового світла, астрономи змогли розрахувати температуру плазми до і після її падіння. Це показало, що виверження матерії було досить прохолодним, перш ніж воно увійшло в палаючу корону.
Автори вважають, що існують і інші форми сонячного виверження, а також вони шукають більше прикладів, щоб з’ясувати, як часто це явище дійсно відбувається на Сонці.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.