Немає ніякої Матриці. Фізики довели, що ми живемо не в комп'ютерній симуляції

5 жовтня 2017, 09:33
Вчені з Оксфорда довели, що життя та реальність не можуть бути змодельовані позаземним комп'ютером

Справа в тому, що деякі гравітаційні аномалії у Всесвіті дуже складно розрахувати, пише Seeker.

Зокрема, дослідники з Оскфорду Зохар Рінгель і Дмитро Ковріжін спробували створити модель квантової системи двовимірного газу класичними методами Монте-Карло і виявили, що з ростом числа частинок необхідні обчислювальні ресурси для виконання імітації росли нелінійно.

Відео дня

Тобто в якийсь момент відбувалоя різке експоненціальне зростання, яке неможливо було прорахувати. Для симуляції всього декількох квантових частинок потрібні величезні обчислювальні ресурси.

"Зберігання матриці з усього 20 спінів зажадає близько терабайта пам'яті, а якщо спробувати розширити модель до сотень і тисяч спінів, то створення комп'ютера з такою пам'яттю зажадає більше атомів, ніж є у Всесвіті", – підкреслив Дмитро Коврижин.

Таким чином, ефективно симулювати квантові ефекти неможливо через те, що в процесі розрахунків виникає "проблема знака", тобто поява формально негативною ймовірності. Оскільки ця проблема бачиться вченим принципово нездійсненною, складну нерівноважну систему не вдасться розрахувати на комп'ютері будь-якої потужності за кінцевий час.

Відзначимо, ідею того, що наш світ являє собою комп'ютерну симуляцію, аргументував професор того ж Оксфордського університету Нік Бострем у своїй статті 2003 року "Доказ симуляції". На його думку, щоб симуляція виглядала реалістично, програма підлаштовується під сприйняття, формуючи матеріальні об'єкти, розум і свідомість людини.

Але цікаво, що стаття Ніка Бострома була опублікована через кілька років після виходу знаменитого фільму Матриця, який описував схожу проблему.

Показати ще новини
Радіо НВ
X