Нейрохірурги пояснили неймовірний танець Майкла Джексона

23 травня 2018, 21:08

Індійські нейрохірурги вивчили трюк Майкла Джексона з кліпу Smooth Criminal і дійшли висновку, що звичайний танцюрист не здатний повторити цей рух, не пошкодивши хребет.

Під час зйомок трюку, який "порушує закони тяжіння", Джексон робив нахил під кутом 45 градусів з абсолютно прямою спиною, при цьому використовував в якості точки опори лише гомілковостопні суглоби, пише BBC.

Відео дня

На зйомках кліпу співака підтримували троси. На концертах він продовжив повторювати свій трюк, але вже в спеціально створених для цього черевиках. У підборах тих туфель, запатентованих в 1993 році на ім'я співака, був спеціальний трикутний проріз, куди вставлявся кілочок або інша металева зачіпка, заготовлена ​​в підлозі.

У статті "Як Майкл Джексон кинув виклик нашому розумінню біомеханіки хребта", опублікованій в журналі Journal of Neurosurgery, вчені роблять висновок, що навіть в цих черевиках звичайна людина не змогла би повторити те, що зробив Джексон. Максимум, що може вийти у звичайної людини - це нахил в 20 або 30 градусів.

"Але навіть зі спеціальним взуттям такий рух дуже складно повторити, тому що для цього потрібно, щоб постуральні м'язи нижніх кінцівок, а також м'язовий корсет і м'язи хребта були дуже сильними", - пишуть вчені.

Нейрохірурги пояснюють: коли людина стоїть прямо, центр ваги у неї розташовується в районі другого крижового хребця. Коли ж він нахиляється з прямою спиною, як це робив Джексон, м'яз, що випрямляє хребет, стає свого роду "тросом", який тримає тіло, поки центр ваги зміщується.

Але тільки-но точкою опори нахиленого тіла стають гомілкостопи, м'язи, що випрямляють хребет, "виходять з гри" і центр ваги зміщується до ахіллесова сухожилля.

У цій позі можна простояти зовсім недовго. А падіння з такого стану може закінчитися переломом хребта або серйозними розтягуваннями, попереджають фахівці.

Як зізнаються вчені, танцювальні рухи "короля поп-музики" дали поштовх новим дослідженням в травматології.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X