Нехай користь приносять. Відомий астрофізик запропонував добувати енергію з ураганів

2 жовтня 2017, 14:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Популяризатор науки Ніл Де Грасс Тайсон виступив з пропозицією акумулювати енергію ураганів

При цьому технічних подробиць ідеї вчений не навів, пише Gizmodo.

На думку Тайсона, людина повинна навчитися використовувати міць ураганів. Крім отримання енергії, на думку вченого, робота з ураганами дозволить активно адаптуватися до зміни клімату, а не "бігати від нього".

Відео дня

"Я втомився дивитися на фотографії незліченних тисяч автомобілів, які залишають місто, оскільки приходить ураган. Інженери та вчені говорять: замість того, щоб тікати з міста, який ось-ось буде зруйнованим, давайте з'ясуємо, як задіяти циклонічну енергію цього урагану в якості приводу для енергетичних потреб міста", - заявив професор Де Грасс Тайсон.

Вчені відзначають, що середньостатистичний ураган за свій життєвий цикл виробляє майже в два рази більше енергії, ніж все людство споживає за весь рік. Зокрема, вироблена в день середнім ураганом енергія буде такою ж, як вибух 221-й найпотужнішою в історії термоядерної бомби. Однак, люди поки не вміють накопичувати цю енергію. Отже, слова Де Грасс Тайсона поки залишаються лише фантазією. Проте, в перспективі людство зможе видобувати енергію принаймні з штучно створених торнадо і вихорів.

"Ми не маємо ні найменшого уявлення про те, як керувати погодою в сенсі урагану. Все, що можна реально зробити - змінити термодинаміку системи, яка в більшості своїй означає зміну температури поверхні моря", - прокоментував ідеї Тайсона інженер з Університету Пекіна Джон Мур.

Раніше НВ повідомляло, що астрофізик і популяризатор науки Ніл Де Грасс Тайсон прокоментував фізичні явища в сьомому сезоні популярного серіалу Гра престолів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X