Небезпечна наука. У Китаї можуть стратити скандального генетика - ЗМІ

9 січня 2019, 08:02

Британський генетик Робін Ловелл-Бедж вважає, що китайський вчений Хе Цзянькуй, який генетично модифікував людських близнюків, може бути засуджений до смертної кари.

Щоправда, вченого звинувачують не в редагуванні генома, а в корупції, запевняє Independent .

Провідний британський дослідник у сфері генетики, професор Робін Ловелл-Бедж , засудив "величезне его" і недосвідченість професора Хе, але сказав, що вважає правдою його заяви про редагування людського генома.

Відео дня

"Я майже впевнений, що він зробив це ... Я не можу бути абсолютно впевнений, звичайно, але було б дивно, якби він цього не зробив", - сказав він журналістам на одному із заходів в Лондоні.

За словами Ловелла-Беджа, цей експеримент міг підготувати грунт для нових вчених-індивідуалістів в Китаї, що діють поза звичайних обмежень щодо редагування генів людини, і, з огляду на негативну реакцію, навряд чи світ взагалі дізнається про них.

"Здається, що там легше щось зробити - менше перешкод, через які потрібно стрибати ... Чим далі ви їдете від Пекіна, тим більше вам може зійти з рук. Це дійсно дикий Захід в Китаї", - сказав він.

Проте, відомо, що стосовно Хе проводиться перевірка. В даний час неясно, чи порушив Хе Цзянькуй будь-які закони, але, з огляду на те, що китайська влада проводить закрите розслідування, можливо, що повна картина так і не з'явиться. Існує ймовірність того, що розслідування, яке проводиться міністерствами науки і охорони здоров'я Китаю, може призвести до звинувачення його в корупції, і Ловелл-Бедж сказав, що, швидше за все, його колега опиниться у в'язниці.

Справа в тому, що вчений вдавався до допомоги профільних фахівців і, судячи з усього, платив їм не зі своєї кишені. Стаття про корупцію в Китаї передбачає вищу міру покарання - страту.

Раніше НВ повідомляло, що професор шеньчженського університету науки і технологій Хе Цзянькуй розповів про народження сестер-близнючок зі зміненим геномом. Хе згадував технологію CRISPR / Cas9, за допомогою якої він нібито зміг замінити ген CCR5, який дозволяє вірусу ВІЛ заражати інші клітини.

Учений заявив, що він відредагував геноми 16 з 22 ембріонів добровольців, які проходили процедуру штучного запліднення. За його словами, одній з пар батьків пощастило і експеримент закінчився вагітністю та народженням двох близнят. Якщо це дійсно так, то Хе Цзянькуй став першим дослідником, який зміг на практиці відредагувати ген CCR5 і виключити проникнення ВІЛ в клітини організму новонароджених дівчаток.

Пізніше ЗМІ повідомляли, що генетик зперебуває під домашнім арештом в Південному університеті науки і технологій в Шеньчжені, Китай, в установі, в якій він був співробітником, хоча і був у відпустці з лютого. Однак університет заперечує це.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X