Небесний бегемот. Повз Землю пролетить астероїд незвичайної форми

22 грудня 2018, 15:12

Вчені NASA отримали три радіолокаційних зображення навколоземного астероїда 2003 SD220 завдяки телескопу Green Bank в Західній Вірджинії.

На радіолокаційних зображеннях видно астероїд довжиною не менше однієї милі (1,6 км), який нагадує своєю формою верхню частину бегемота в річці, повідомляється на офіційному сайті NASA.

Відео дня

Астероїд благополучно пролетить повз Землю в суботу, 22 грудня, на відстані близько 2,9 мільйона кілометрів. Для порівняння - відстань між Землею і Місяцем становить 384 тис км. Це буде найближча підхід цього астероїда за останні 400 років і найближчий до 2070 року, коли астероїд наблизиться до Землі трохи ближче.

Дані про це астероїді були отримані 15-17 грудня за допомогою 70-метрової антени NASA в комплексі Goldstone Deep Space Communications в Каліфорнії, 100-метрового телескопа Green Bank, 305-метрової антени Вірджинії і Обсерваторії Аресібо в Пуерто-Ріко.

Радіотелескоп Green Bank був приймачем потужних мікрохвильових сигналів, які передаються іншими радіотелескопами. Використання одного телескопа для передачі і іншого для отримання сигналу збільшує деталізацію одержуваного зображення.

"Радарні зображення досягають безпрецедентного рівня деталізації іх вже можна порівняти з даними, отриманими при прольоті космічного корабля. Найбільш помітною деталлю поверхні є виступаючий виступ, який, здається, частково обвиває астероїд біля одного кінця. Висота виступу складає близько 100 метрів", - говорить Ленс Беннер з лабораторії реактивного руху в Пасадені.

Астероїд 2003 SD220 був виявлений 29 вересня 2003 року астрономами в Обсерваторії Лоуелла Пошук навколоземних об'єктів (LONEOS) в Арізоні. Він класифікується як "потенційно небезпечний астероїд" через його розміри і близьке наближення до орбіти Землі. Проте, нові виміри додатково покращують розуміння орбіти SD220 2003 року, підтверджуючи, що вона не несе загроз для Землі.

"У цьому році, завдяки нашим знанням про повільне обертання SD220 в 2003 році, ми змогли спланувати чудову послідовність радіолокаційних зображень, використовуючи найбільші в країні радіотелескопи", - сказав Патрік Тейлор, старший науковий співробітник Асоціації космічних досліджень університетів в Х'юстоні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X