Неандертальці допомогли. Вчені пояснили здатність тибетців жити в високогір'ї
Китайські вчені представили перший зразок генома жителів Тибету і розкрили генетичний механізм їх пристосовності.
Генотип тибетців показує серйозні відмінності в легенях, які відіграють важливу роль в адаптації людини до життя в високогірній місцевості.
Генетики з Куньмінського інституту зоології Академії наук Китаю, Тибетського університету та інших наукових установ зібрали довідковий геном тибетського народу під назвою ZF1 із застосуванням технології секвенування третього покоління.
Дослідники повідомили, що в геномі ZF1 було виявлено 17,9 тис. структурних змін, і 6505 з них відсутні в геномі інших мешканців Східної Азії. Таким чином, як вважають вчені, ці структурні зміни геному пов’язані з молекулярної реакцією в умовах зі зниженим вмістом кисню.
Вони також виявили велику розбіжність гена MKL1 у тибетців і ханьців, тобто жителів рівнинного Китаю. Різниця пов’язана з більш низьким систолічним тиском в легеневій артерії у тибетців, яке вважається однією з їхніх основних фізіологічних особливостей.
На відміну від інших народів Східної Азії, геном тибетців має більше спільних послідовностей генів з вимерлими неандертальцями і денисівцями, і такий унікальний геномний склад пов’язаний з незвичайною функцією легенів у тибетців.
Довідковий геном ZF1, за словами дослідників, надасть цінні дані для подальших медичних і еволюційних досліджень.
Раніше НВ повідомляло, що ізраїльські генетики змогли відновити вигляд денисовців — одного з древніх предків сучасної людини, рештки якого знайшли в Денисовій печері на території Росії.
Генетичний матеріал був отриманий з кістки пальця жінки-денисівця, відомої в основному з дрібних фрагментів кістки і зубів, знайдених у сибірській печері.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.