Не забути ковзани. На Марсі сфотографували крижане озеро

21 грудня 2018, 12:24

Апарат Mars Express передав на Землю знімок крижаного озера в кратері Корольова неподалік від північного полюса Марса.

Припускають, що лід у цьому озері зберігається цілий рік, пише Science Alert.

Наявність рідкої води на Марсі залишається темою, що викликає великий інтерес. Але ми знаємо, що на Червоній планеті багато водяного льоду і це підтверджують нові знімки з Mars Express, апарату Європейського космічного агентства.

Відео дня

Кратер Корольова, утворення діаметром 81,4 кілометра на південь від дюн Олімпії, які оточують північну полярну шапку. Кратер майже по вінця заповнений первозданним льодом цілий рік. Такий тип кратера відомий як "холодна пастка".

Дно кратера дуже глибоке, трохи більш ніж 2 кілометри. З дна кратера піднімається купол з водяного льоду товщиною 1,8 км та діаметром до 60 км. За обсягом він містить близько 2200 кубічних кілометрів льоду, хоча деяка частина його, ймовірно, є марсіанської пилом.

"Найглибша частина кратера - це свого роду пастка. Повітря, що рухається по відкладеннях льоду, охолоджується і опускається вниз, створюючи таким чином постійний захисний шар - він і перешкоджає таненню", - відзначають вчені.

Mars Express, який вже 15 років перебуває на марсіанській орбіті, побував у кілька проходів над кратером Корольова в минулому році, знімаючи смуги зображення за допомогою стереофонічною камери високої роздільної здатності DSLR. П'ять з цих смуг були зшиті разом, щоб створити колаж, який показує кратер у всій його красі з роздільною здатністю приблизно 21 метр на піксель.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X