Не влізли. NASA відмінило перший вихід у відкритий космос жіночого екіпажу

26 березня 2019, 14:04

Агентство NASA відмінило перший в історії вихід у відкритий космос за участю тільки жінок через скафандри.

Спочатку астронавти NASA Христина Кох і Енн Макклейн повинні були замінити батареї на зовнішній стороні Міжнародної космічної станції в цю п'ятницю. Але тепер NASA вирішило, що місце Макклейн займе астронавт Нік Хейг, пише The Verge .

Відео дня

Космічне агентство говорить, що проблема пов'язана з типами скафандрів, які доступні на МКС. Після успішного виходу у відкритий космос 22 березня, Макклейн зрозуміла, що їй зручніше за все в скафандрі з "середнім розміром жорсткої верхній частині торса". Таким чином, виявилося, що астронавткам Енн Макклейн і Христині Кох потрібні скафандри одного розміру.

На МКС є як мінімум два торса скафандрів середнього розміру, але тільки один з них буде готовий до майбутнього виходу в космос 29 березня. NASA вирішило, що Кох і Хейг будуть носити костюми, які вже підготовлені.

На даний момент, схоже, що NASA не спробує зробити ще один вихід у відкритий космос тільки для жінок в найближчому майбутньому. Астронавти МКС повинні зробити три виходи у відкритий космос в березні і квітні, щоб замінити застарілі нікель-водневі батареї новими літій-іонними.

Після виходу у відкритий космос в майбутню п'ятницю Макклейн, швидше за все, проведе третій вихід у відкритий космос з канадським астронавтом Девідом Сен-Жаком 8 квітня, щоб прокласти кабельні перемички. Проте, все ще може змінитися.

Додамо, першою жінкою, яка коли-небудь виконувала вихід у відкритий космос, була космонавт Світлана Савицька, яка працювала за межами радянської космічної станції "Салют-7" в 1984 році. З тих пір тільки 12 жінок вийшли у відкритий космос.

Показати ще новини
Радіо NV
X