Не травень місяць. На планеті встановилася рекордно спекотна погода

6 липня 2018, 09:21

Безліч регіонів Північної півкулі з помірним кліматом стали свідками найбільш спекотної погоди, що коли-небудь реєстрували на початку липня.

До такої ситуації призвели великі області теплового тиску або теплові купола, розсіяні по всій півкулі, пише Science Alert.

У Канаді тепло винне, принаймні, у 33 смертях в південній частині провінції Квебек і поблизу Монреаля, які пережили рекордно високі температури. У Монреалі 2 липня зафіксували найвищу температуру за 147 років регулярних спостережень - 36,6 за Цельсієм. В Оттаві рекорд було встановлено 1 липня.

Відео дня

У Північному Сибіру, ​​вздовж узбережжя Північного Льодовитого океану, де не ведуться постійні погодні спостереження, модельний аналіз показав, що 5 липня температура була на 22 градуси Цельсія вище норми і досягла 32 градуси Цельсія.

"Це абсолютно неймовірна і дійсно одна з найбільш інтенсивних подій в області тепла, які я коли-небудь бачив на півночі", - відзначає метеоролог Нік Хамфрі.

Жоден із цих випадків окремо не можна віднести до глобального потепління. Але в сукупності ці температурні дані узгоджуються з тими крайнощами, які ми очікуємо побачити в світі в процесі глобального потепління.

Наприклад, минулого тижня над Євразією знаходився великий купол високого тиску або тепловий купол, що призвело до надзвичайно спекотної погоди. 4 липня в столиці Грузії Тбілісі була зафіксована температура 40,5 градусів Цельсія, це рекорд за весь час спостережень. 2 липня в сусідній Вірменії, в Єревані, температура досягла 42 градусіи, це рекордний рівень для липня.

Незвично спекотна погода була і на Британських островах. Рекорди температури були встановлені в шотландському Глазго, ірландському Шенноні, північноірландському Белфасті. Вчені відзначають, що ці рекорди стали частиною зростаючого списку "найспекотніших днів", які стали все частіше фіксуватися за останні 15 місяців.

Показати ще новини
Радіо НВ
X