Не так швидко: 3 професії, в яких роботи не зможуть замінити людини

19 листопада 2015, 17:07
Раніше в цьому місяці експерти Merrill Lynch представили велику доповідь щодо розвитку робототехніки. В ній містяться прогнози з приводу того, як роботи змінять економіку, виробництво і суспільство. Зокрема, порушена тема працевлаштування. Тим, хто побоюється, що в майбутньому розумні машини позбавлять людину роботи, висновки Merrill Lynch не особливо сподобаються

Експерти вважають, що в ряді галузей (наприклад, в автомобільній) роботи витіснять людей і до 2025-го року будуть виконувати 45% виробничих завдань. Це на 35% більше, ніж сьогодні. З іншого боку, поширення роботів буде супроводжуватись появою нових професій, а деяких фахівців вони не замінять ніколи.

Відео дня

Вчителі

Chicago 2016 via Flickr
Chicago 2016 via Flickr Фото:

Роботи не зможуть замінити вчителів. А все тому, що людина краще здатна зрозуміти іншу людину на емоційному рівні. Так вважає футуролог, член Всесвітньої академії наук і мистецтв Йен Пірсон. За його словами, робот не зможе зрозумітм процес розвитку дитини, тому що сам не проходить цей шлях.

Поліцейські

Elliott Plack via Flickr
Elliott Plack via Flickr Фото:

Здавалося б, використання роботів в поліції, найбільш розумним кроком, який дозволить людині менше піддавати себе небезпеці. Однак і тут розумні машини не зможуть перехопити ініціативу. Причина криється у здатності людини приймати рішення, ґрунтуючись не тільки на цифрах і фактах.

"Більшості з нас не потрібен робокоп. Ми радше хочемо бачити поліцейського, який приймає людяні рішення, а не машину, яка просто зв'язується з базою даних, бачить той чи інший злочин і починає стріляти", - вважає Йен Пірсон.

Керівники

Лідерські якості. Це роботи не зможуть відняти у людей. Здатність надихати і мотивувати, апелюючи до почуттів. Пірсон впевнений, що це машинам не під силу. Ось що він каже: "Це робота для людини. Я не уявляю, щоб люди йшли за R2D2, як за лідером".

Wonderlane via Flickr

Wonderlane via Flickr Фото:

У той же час, на думку футуролога, поява роботів суттєво полегшить роботу керівників. Особливо в сферах діяльності, пов'язаних з пошуком і обробкою даних. Ці завдання вони зможуть перекласти на плечі машин, у той час як самі стануть більше часу проводити на зустрічах і за розмовами з колегами, підтримуючи бойовий дух колективу.

Що ж, роздуми Йена Пірсона лише підтверджують те, про що нам говорить наукова фантастика. Машини зможуть багато в чому перевершити людей, але у нас завжди буде головний козир – людяність.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X