Не прогав. У найближчі ночі в небі можна буде побачити зорепад Драконіди

8 жовтня 2016, 18:18
Жителі північної півкулі Землі три ночі зможуть спостерігати метеорний потік Драконіди

Драконіди — один з найбільш непередбачуваних метеорних потоків. Зазвичай в максимумі він дає 5-15 метеорів на годину. Цей метеорний потік активний з 8 по 10 жовтня кожного року, повідомляє Роскосмос.

Відео дня

Драконіди відносяться до того рідкісного типу зорепадів, які краще всього спостерігати в період від заходу сонця до півночі, коли сузір'я Дракона, з боку якого і з'являються метеорити, сяє у вечірньому небі між Великою і Малою Ведмедицями.

Родоначальницею потоку Драконіди вважається періодична комета 21Р/Джакобіні-Цинера, відкрита в 1900 році. Період обертання комети 21Р/Джакобіні-Цинера навколо Сонця становить 6,6 року. Драконіди складаються, по суті, з роя дрібних частинок, що відкололися від цієї комети, але продовжують рух по орбіті. Ці частинки, вторгаючись в атмосферу нашої планети, на висоті 75 – 100 км спалахують метеором або "падаючою зіркою".

Драконіди — повільні метеори жовтого і навіть червонуватого кольору. Щоб підвищити шанси побачити метеор, дивитися потрібно на північний захід або північ, у напрямку Ковша Великої Ведмедиці і сузір'я Гончих Псів, Рисі і Жирафа. Якщо траєкторія метеора проходить через Голову Дракона, значить, це майже напевно метеор з потоку Драконіди.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X