Не підготувалися. Через глобальне потепління тала вода потрапила в Сховище судного дня

22 травня 2017, 11:06
У Всесвітньому сховищі насіння на норвезькому острові Шпіцберген стався невеликий потоп

Творці унікального сховища відзначають, що не були готові до подібного танення арктичних льодів, пише Science Alert.

"Тунель ніколи не планувався як повністю водонепроникний, тому що ми не думали, що таке може статися. Тим не менш, влітку мерзлота тане, і деяка кількість води надходить у сховище, і коли вона приходить, вона замерзає. Зазвичай вона проходить не дуже далеко", - зізнається один з творців сховища, доктор Карі Фоулер.

Відео дня

Зазначимо, що з допомогою спеціальних холодильних установок в сховище підтримується температура близько -18 градусів. Навіть якщо із-за технічних збоїв вони перестануть працювати, пройде довгий час, перш ніж вона підніметься. Крім того, тунель на вході спочатку йде вниз, а потім піднімається вгору, тому вода все одно б не дісталася до місць, де зберігаються насіння.

Тим не менш, зараз інженери конструкції шукають способи, щоб захистити сховище від потопів в майбутньому. Вони прокопують дренажні тунелі, прибирають зайве електрообладнання і на всяк випадок встановлюють насоси.

Раніше НВ повідомляло, що на норвезькому острові Шпіцберген створили бібліотеку, в якій будуть зберігатися найважливіші книги, документи і дані. Як і Сховище Судного дня, що розташоване поряд, бібліотека здатна витримати глобальний катаклізм.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X