Необов'язково саботаж. NASA прокоментувало розслідування появи діри в кораблі Союз

4 жовтня 2018, 13:51

У NASA прокоментували вислів глави "Роскосмосу" Дмитра Рогозіна про отвір у кораблі Союз і наголосили, що розслідування причин того, що сталося, триває.

На думку вчених NASA, заява Рогозіна не обов'язково говорить про те, що ця діра була пророблена з метою погубити екіпаж МКС, пише Science Alert.

"Російські ЗМІ повідомили недавно, що керівник "Роскосмосу" Рогозін сказав, що отвір не є виробничим дефектом. Цей висновок необов'язково означає, що отвір було створено навмисно або зі злим умислом", - йдеться в заяві NASA.

Відео дня

Те, що отвір було пробурено після того, як космічний корабель вирушив у космос, здається найменш імовірним варіантом. По-перше, жоден астронавт, який дорожить своїм життям, не ризикнув би свердлити в космосі, оскільки стружка в умовах мікрогравітації МКС може пошкодити тонкі прилади.

Крім того, просто свердлити в космосі досить складно. Інженер аерокосмічної промисловості Північної Дакоти Пабло де Леон наголосив, що "у вас немає можливості захистити себе однією рукою в цьому конкретному просторі, щоб зробити отвір другою рукою".

Крім виробничого об'єкта в Самарі є інші наземні місця, де можна було просвердлити отвір. Зокрема, діру могли зробити на маршруті з Самари в Байконур, де розташовані, наприклад, пускові установки або на самих цих установках.

"Зараз і NASA, і Роскосмос проводять свої власні розслідування цього інциденту. Крім того, міжнародне керівництво МКС планує провести додатковий вихід у космос у листопаді для збору додаткової інформації", - заявили в агентстві NASA.

Нагадаємо, в ніч на 30 серпня на МКС виявили витік повітря. Екіпаж перевірив всі відсіки і виявив мікротріщину в космічному кораблі Союз МС-09. Вона була в побутовому відсіку, а не в спусковому апараті, тому не загрожувала поверненню космічного корабля на Землю.

Екіпаж Міжнародної космічної станції поставив тимчасову марлеву латочку з епоксидною смолою на тріщину в корпусі корабля Союз і усунув витік кисню.

Глава Роскосмосу Дмитро Рогозін вважає, що тріщина в обшивці корабля Союз з'явилася через навмисний вплив дрилем. За словами Рогозіна, зараз з'ясовується, було це зроблено на орбіті або ще на Землі в процесі побудови.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X