Не лише пінгвіни. Українські науковці розширили власну програму полярних досліджень

7 серпня 2018, 15:09

Українські полярники вперше через багато років відновлюють програму морських досліджень біля берегів Антарктиди.

Про це розповів очільник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий, пише Український інтерес.

"Задіюємо потенціал партнерства між державою та українським приватним бізнесом. У Південному океані в районі протоки Брансфілда працює український крилеловний траулер. Ми домовились із власниками цього судна, що вони безкоштовно візьмуть на борт наших дослідників. Під час ловлі криля вчені зможуть брати потрібні зразки й проводити дослідження", – розповів Дикий.

Відео дня

Також, за його словами, кілька наших дослідників підуть у рейс на іспанському судні Гесперідес, який здійснюватиме геологічні дослідження вулканів підводної дуги Скоша.

Зазначимо, за словами міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, українські науковці ведуть безперервні дослідження на материку з 1996 року. Проте, програма досліджень в океані переривалася. Втім, українська станція в Антарктиді та прилеглі території мають статус морського району. І цей статус необхідно підтримувати, зокрема, робити регулярні дослідження, моніторинги, звіти.

“Цього року ми встигли зробити всі повторні перевірки територій, які вже вивчаються. Також взяти зразки місць, яких ще не торкались. Окрім цього, зробили акустичні дослідження, щоб до наступного сезону, який буде певно що у грудні, створити 3D-модель дна”, – розповідає кандидат біологічних наук Андрій Утєвський.

Додамо, що станція імені Вернадського, де українські науковці реалізують свої дослідження, дісталася нам від британців. У них вона мала ім’я Фарадея і покликана була займатися геофізичними дослідженнями та вивченням магнітосфери земної кулі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X