Помилкові мрії. Нобелівський лауреат з фізики пояснив, чому ми ніколи не переселимося на екзопланети

10 жовтня 2019, 14:35

Астрофізик Майкл Мейор, який днями отримав Нобелівську премію з фізики, заявив, що людство не зможе мігрувати на інші планети.

Пару днів тому у Швеції Нобелівський комітет назвав лауреатів премії з фізики. В цей час, один з них перебував в Іспанії, де проводив свої лекції. Астрофізик Майкл Мейор дізнався про свою нагороду, коли перебував в аеропорту міста Сан-Себастьян, і його встигли сфотографувати за переглядом Нобелівсько] церемонії.

Відео дня

Після цього на Нобелівських лауреатів накинулися журналісти зі своїми інтерв'ю, і вчені вже встигли створити кілька гучних заголовків для медіа. Зокрема, сам Майкл Мейор днями розповів AFP, що він думає про переселення людей на інші планети.

«Якщо ми говоримо про екзопланети, очевидно, що ми не зможемо туди мігрувати», — заявив астрофізик. За його словами, будь-які планети за межами Сонячної системи розташовані занадто далеко від Землі, і в найкращому разі нам знадобитися дюжина світлових років, щоб дістатися до однієї з таких.

«Ми говоримо про сотні мільйонів днів, використовуючи ті засоби, які у нас є сьогодні. Ми повинні дбати про нашу планету, вона дуже красива та як і раніше абсолютно придатна для життя», — пояснив 77-річний вчений.

Мабуть, в цьому питанні складно буде знайти більш компетентного фахівця, оскільки Мейор був першим вченим, який виявив планету поза Сонячною системою в 1995-му. Після цього вчені знайшли більше 4000 екзопланет, і розмови про переселення в інші світи перекочували з наукової-фантастики в площину космічних досліджень.

Проте, за словами Майкла Мейора, міграція людства на іншу екзопланету — це «абсолютне божевілля».

«Це дуже старе питання, яке обговорювали філософи: чи є інші світи у Всесвіті? Ми шукаємо планети, які є найближчими до нас, які можуть нагадувати Землю. Разом з моїм колегою ми почали цей пошук планет, ми показали, що їх можна вивчати. Ми не знаємо, чи існує там життя. Єдиний спосіб зробити це — розробити методи, які дозволили б нам виявляти життя на відстані», — сказав Нобелівський лауреат.

Нагадаємо, Нобелівську премію з фізики цього року отримали канадсько-американський фізик Джеймс Піблс, і швейцарські астрофізик та астроном Майкл Мейор і Дідьє Кело.

Піблс отримав свою половину нагороди «за теоретичні відкриття в галузі фізичної космології», а другу половину розділили Мейор і Кело «за відкриття екзопланети, яка обертається навколо зірки сонячного типу».

У прес-релізі Нобелівського комітету зазначено, що Джеймс Піблс отримав більшу частину премії за «підставу фундаменту для трансформації космології від спекуляцій до науки за останні 50 років». Він є одним з перших дослідників первинного нуклеосинтеза, темної матерії, реліктового випромінювання і формування структури Всесвіту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X