Застав Ост-Індську кампанію. Черепаха Джонатан, найстаріша у світі наземна тварина, відзначає свій 190-й день народження

5 грудня 2022, 08:28
Черепаха Джонатан мешкає у будинку губернатора острова Святої Єлени (Фото:Bournemouth News & Picture Service)

Черепаха Джонатан мешкає у будинку губернатора острова Святої Єлени (Фото:Bournemouth News & Picture Service)

Гігантська сейшельська черепаха святкує свій ювілей із розмахом. Заради неї відчиняє двері свого дому для всіх бажаючих губернатор острова Святої Єлени, де Джонатан провів більшу частину свого життя.

Незважаючи на те, що реальних записів про народження ювіляра немає, вважається, що він народився близько 1832 року.

Джонатана привезли на острів Св. Єлени з Сейшельських островів у 1882 році як подарунок серу Вільяму Грею-Вілсону, який згодом став губернатором.

Відео дня

Але, за словами Метта Джошуа, голови відділу туризму на острові, черепасі насправді може бути близько 200 років.

Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, Джонатан є найстарішою з будь-яких черепах, а також найстарішою наземною твариною.

Попередній рекорд належав Туї Малілі, променистій черепасі, яка прожила не менше 188 років. Вона була подарована королівській родині Тонги британським дослідником Джеймсом Куком приблизно у 1777 році та померла у 1965 році.

Джонатан став чимось подібним до знаменитості на острові Святої Єлени. Літня тварина живе разом із трьома іншими гігантськими черепахами: Девідом, Еммою та Фредом.

З приходом старості Джонатан осліп і втратив нюх, але його слух чудовий. Він добре реагує на звук голосу свого ветеринара Джо Холлінза. Як стверджує останній, ювіляр не особливо страждає від вікових змін і, як і раніше, сповнений енергії.

"У теплі дні він любить засмагати - він висовує голову і ноги з панциря і із задоволенням приймає сонячні ванни", - розповідає Холлінз.

У холоднішу погоду він обожнює "зариватися в листя або скошену траву і залишатися там весь день".

Холлінз додав: «Незважаючи на свій вік, у Джонатана все ще хороше лібідо, і його часто бачать під час спарювання з Еммою, а іноді і з Фредом - тварини часом не надто звертають увагу на стать!»

Показати ще новини
Радіо NV
X