Світ пришвидшується. Цього літа був найкоротший день в історії

2 серпня, 22:00
Цього літа був день, коли доба була найкоротшою за всю історію (Фото:stillfx/Depositphotos)

Цього літа був день, коли доба була найкоротшою за всю історію (Фото:stillfx/Depositphotos)

29 червня британські фізики зафіксували найкоротшу тривалість дня в історії. Доба тривала на 1,59 мілісекунди менше ніж 24 години.

Прискорення обертання Землі фіксується з того часу, як людство застосувало точніші методи визначення часу. У тому числі атомний годинник і радіоінтерферометрію.

За допомогою першого і був зроблений висновок науковцями Національної фізичної лабораторії Великої Британії.

Відео дня

За їхніми даними, у 2020 році було 28 найкоротших днів у світі за всю історію спостережень.

Темпи прискорення обертання планети у 2021 році були середніми, а от 2022 рік дав рекорд — найкоротшу добу.

Це сталося 29 червня, а 26 липня цей рекорд мало не було побито.

Динаміка обертання Землі нестабільна, дедалі частіше планета прискорюється, але часом відбувається зворотний ефект. Це викликає безліч дискусій на тему точнішого визначення часу. Вчені пропонують ввести якісь негативні або високосні секунди, які зможуть компенсувати нерівномірність часу подібно до того, як це робить високосний рік у календарі. Але останній настає раз на чотири роки, а як бути з частками секунди, поки що незрозуміло.

"Раніше у нас ніколи не було негативної додаткової секунди; проблема в тому, що програмне забезпечення має працювати з тим, що ніколи раніше не тестувалося", - пояснює Пітер Вібберлі, старший науковий співробітник Національної фізичної лабораторії Великобританії. - Комп'ютери можуть виявитися не готовими до таких змін, через що ці, здавалося б, невеликі та прості зміни, загрожують величезним головним болем для різних галузей — від телекомунікацій до фінансового сектора.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X