Ковдра з пухлин. Вчені дізналися, як плацента захищає плід від генетичних мутацій

15 березня 2021, 20:03

Дослідження вчених з Інституту Сенгера і Кембріджського університету, виявило докази, що підтверджують теорію плаценти, як «звалища» для генетичних дефектів. Цікаво, що сам плід виправляє або уникає цих генетичних помилок.

Вчені опублікували статтю про своє дослідження в журналі Nature, коротко про нього написало видання EurekAlert!.

Те, що плацента відрізняється від інших органів людини, передбачалося досить давно. Саме проблеми з плацентою є основною причиною шкоди для матері та майбутньої дитини — наприклад, обмеження росту або навіть мертвонародження.

Відео дня

Вчені підтвердили, що нормальна структура плаценти відрізняється від будь-якого іншого органу людини і швидше нагадує структуру пухлини. Водночас у ній виявилися ті ж генетичні мутації, які виникають при дитячих ракових захворюваннях.

Вчені провели повногеномне секвенування 86 біопсій і 106 мікродіссекцій з 42 плацент зі зразками, взятими з різних областей кожного органу. Команда виявила специфічні патерни мутацій, які зазвичай зустрічаються при дитячих ракових захворюваннях, таких як нейробластома і рабдоміосаркома.

«Наше дослідження вперше підтверджує, що плацента влаштована інакше, ніж будь-який інший орган людини, і насправді нагадує ковдру з пухлин», — говорить старший автор дослідження професор Стів Чарнок-Джонс з Кембриджського університету.

Доктор Сем Бехджат, ще один з учених, які брали участь в дослідженні, порівняв плаценту з Диким Заходом — нібито вона теж відрізняється за своєю структурою від будь-якого здорового органу в людському тілі. Грубо кажучи, саме плацента бере на себе удар генетичних мутацій заради захисту плоду — і тільки вона може увібрати їх у себе і водночас продовжити «працювати» нормально.

Показати ще новини
Радіо NV
X