Духовний бік життя. В Алабамі знайшли незвичайні наскельні малюнки стародавніх індіанців

6 травня, 21:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Наскельні малюнки з Алабами не схожі ні на що, бачене вченими раніше (Фото:С. Альварес, Дж. Сімек / Antiquity Publications Ltd.)

Наскельні малюнки з Алабами не схожі ні на що, бачене вченими раніше (Фото:С. Альварес, Дж. Сімек / Antiquity Publications Ltd.)

Група вчених виявила малюнки корінних американських народів у печері в Алабамі. Їм близько тисячі років, але вік — не найпримітніше в цій історії.

Набагато важливішим є те, що розмір знахідки перевищує всі відомі малюнки індіанців на території Північної Америки. Оцінити її масштаби вдалося не відразу - незважаючи на досить просторий вхід у печеру, висота стель галереї з малюнками виявилася лише 60 см, через що вченим довелося розглядати зображення лежачи.

Відео дня

Ширина печери становить 15 метрів, а розмір деяких малюнків перевищує три метри. Дослідникам довелося фотографувати наскельні зображення, створюючи потім цільну картину зі шматочків.

Усього цих фото виявилося 16 тис, і це з огляду на те, що була досліджена не вся печера. Отримані зображення вразили дослідників. Древні часто увічнювали на камені релігійні мотиви, героїв епосу і знаменитих сучасників, але зображення з Алабами не були схожі ні що, бачене вченими до того часу.

Причому тип малюнків говорить про їхню приналежність до духовного боку життя індіанців.

Так, зображені постаті навіюють асоціації з традиційними віруваннями древніх у надприродне. Один із малюнків зображує антропоморфну форму, наділену хвостом змії. Остання була культовою твариною у деяких корінних північноамериканських народів. Наприклад, представники племені хопі, яке проживало на території сучасної Арізони, називали себе дітьми змії.

С. Альварес, Дж. Сімек / Antiquity Publications Ltd.
Фото: С. Альварес, Дж. Сімек / Antiquity Publications Ltd.

Інша постать, одягнена в багатий одяг, символічно виходить зі скелі, що також підкреслює її неземне походження.

Ще кілька малюнків є людьми, але з незвичайною конституцією — трикутною або квадратною головою, гострими вухами, однією ногою.

С. Альварес, Дж. Сімек / Antiquity Publications Ltd.
Фото: С. Альварес, Дж. Сімек / Antiquity Publications Ltd.

Ян Ф. Сімек, професор Університету Теннессі та Ноксвіллі, який вивчав наскельний живопис у печері, сказав, що побачене не можна співвіднести з сучасними знаннями духовності корінних народів США. Ці малюнки можуть бути частиною якогось невідомого раніше культу.

« Ці зображення відрізняються від більшої частини стародавнього мистецтва, яке спостерігається досі на південному сході Америки, — каже Сімек. — Думаю, все наше розуміння цього мистецтва може ґрунтуватися на неповних даних».

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X