NASA збирається створити найхолодніше місце у Всесвіті

24 травня 2018, 07:12
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фахівці NASA створять на МКС найхолодніше місце у Всесвіті для вивчення квантових властивостей атомів.

Експеримент проведуть за допомогою спеціальних інструментів, якими атоми охолодять до температури, близької до абсолютного нуля, йдеться в статті Popular Science.

Для цих цілей створено проект Cold Atom Laboratory (Лабораторія холодного атома), що включає всі необхідні інструменти. Всі вони вже відправлені на Міжнародну космічну станцію.

Відео дня

Очікується, що модуль буде охолоджувати газ до дуже низьких температур, а також підтримувати низькі температури довше, ніж може бути досягнуто на Землі. Дослідники сподіваються, що після того, як апаратура буде встановлена ​​на станції, вона зможе охолодити хмари газу до температури, лише на 0,0000000001 градуса вище за абсолютний нуль.

Абсолютний нуль - гранична температура, яку може мати фізичне тіло у Всесвіті. При абсолютному нулі припиняється хаотичний рух атомів і молекул. Завдяки комбінації лазерів і магнітів атоми в новому експерименті будуть охолоджені до стану майже повної нерухомості. Передбачається, що завдяки мікрогравітації на борту МКС такий стан атомів триватиме протягом 5-10 секунд.

Вчені говорять, що вивчення цих ультрахолодних атомів могло б змінити загальне розуміння матерії та фундаментальної природи гравітації.

Експеримент спочатку планувався в 2016 році, потім його перенесли на серпень 2017 року. Запуск капсули відбувся лише в понеділок, 21 травня 2018 року. Очікується, що капсула почне роботу після 24 травня. Експеримент буде управлятися віддалено, з Землі, а не астронавтами на борту станції. Лабораторія працюватиме на станції не менше трьох років, і її термін служби може бути розширено.

Поки найхолоднішим у Всесвіті вважається об'єкт, розташований в туманності Бумеранг. Астрономи розглянули його завдяки радіотелескопу ALMA в Чилі. Об'єкт охолоджений до мінус 272,15 градусів за Цельсієм, що всього на один градус "тепліше" абсолютного нуля.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X