NASA випадково продало першу сумку, що побувала на Місяці, і не може її повернути

9 серпня 2016, 09:58
В минулому році на аукціоні NASA продало сумку, яку астронавти Аполлона-11 використовували для збору зразків з Місяця. Тепер агентство намагається повернути предмет, що має історичну цінність, але нинішній власник не планує його віддавати

Сумка, яка супроводжувала американських астронавтів у ході історичної висадки людини на Місяць 47 років тому, була продана помилково. Агентство планувало виставити на аукціон схожу сумку, що використовувалася в ході місії Аполлон-17, але в обох предметів виявився один і той самий інвентарний номер. Тож на продаж потрапила не та сумка.

Відео дня

Артефакт придбала мешканка штату Іллінойс на ім'я Ненсі Карлсон за $995. Завдяки їй і була виявлена помилка. Карлсон відправила сумку на перевірку автентичності. Усвідомивши свою помилку фахівці аерокосмічного агентства вирішили не повертати предмет, який вони називають "скарбом нації". Тепер NASA вимагає судового дозволу залишити сумку, відшкодувавши Карлсон вартість її покупки.

Проте мешканка Іллінойсу з сумкою розлучатися не збирається, оскільки придбала її законним шляхом на державному аукціоні. Тепер вона готує власний позов, збираючись домогтися від NASA повернення своєї власності.

Примітно, що американське агентство не вперше втрачає цю сумку. У 2003-му році NASA знайшло її в гаражі Макса Ері, директора Канзаського центру космосфери і космосу. З'ясувалося, що Ері крав і продавав артефакти, на час надані йому NASA для демонстрації в музеї.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X