NASA відзначило день народження телескопа Hubble приголомшливими фото і відео Туманності Пузир

22 квітня 2016, 11:08
Космічний телескоп Hubble відзначить день народження 24 квітня, але NASA вже приступило до святкування. З нагоди річниці агентство опублікувало фотографії і відео Туманності Пузир, отримані за допомогою телескопа

"Оскільки Hubble робить 26-й оберт навколо нашої рідної зірки, ми відзначаємо цю подію приголомшливими зображеннями взаємодії молодої зірки з її оточенням, - розповідає Джон Грюнсфільд з NASA. – Відео з Туманністю Пузира, зроблене з фотографій, знятих камерою WFC-3, нагадує нам, що Hubble забезпечує нам місця в першому ряду, дозволяючи насолоджуватися видами всесвіту, в якому ми живемо".

Відео дня

Туманність Пузир була відкрита в 1787 році британським астрономом Вільямом Гершелем. Вона знаходиться на відстані 7100 світлових років від Землі в сузір'ї Кассіопеї. Зірка, розташована в туманності, в 45 разів масивніше нашого Сонця. Її газ розігрівається так сильно, що виривається в космос у вигляді "зоряного вітру", який рухається зі швидкістю близько 6,4 км/ч. Цей потік штовхає холодний міжзоряний газ, що знаходиться перед ним, формуючи зовнішній край пузиря. Приблизно так само, як "снігоочисник збирає в купу сніг перед собою, коли рухається вперед", підкреслюють в NASA.

Показати ще новини
Радіо NV
X