NASA відправить роботів шукати життя в океані супутника Юпітера

Наукпоп

14 лютого 2017, 12:57

NASA відправить роботів шукати життя в океані супутника Юпітера

NASA відправить роботів шукати життя в океані супутника Юпітера - фото

Иллюстрация: Википедия

NASA хоче перевірити гіпотезу фантаста Артура Кларка про існування життя в океані під льодами Європи

Американське космічне агентство розробило план відправки розвідувальної місії на Європу, супутник Юпітера з найбільшим в Сонячній системі океаном

Першим життя на Європі передбачив знаменитий фантаст Артур Кларк. У його романі 2010: Космічна одіссея інопланетна цивілізація перетворює Юпітер у зірку спеціально для того, щоб її тепло розтопило лід, що покриває океан Європи і дало поштовх примітивного життя, що в ньому існувала.

Сьогодні вчені припускають, що Кларк міг бути правий у своєму припущенні про можливість існування в океані Європи якихось форм життя.

Для перевірки цієї гіпотези у NASA планують місію по відправці на Європу роботів, здатних пробурити верхній шар льоду, що покриває океан Європи, і проаналізувати хімічний склад нижнього шару льоду, повідомляє ScienceAlert.

Ці дані будуть відправлені на Землю і після детального аналізу зможуть дати вченим уявлення про хімічний склад океану Європи і можливість розвитку в ньому життя.

Місія попередньо планується на 2024 рік. До Європи корабель з роботом прибуде до 2031 року.

Читайте також - Земні водорості прожили 450 днів у відкритому космосі


Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал