NASA веде переговори з російським мільярдером із приводу польоту на супутник Сатурна

9 листопада 2018, 10:36

Російський мільярдер Юрій Мілнер хоче шукати життя на супутнику Сатурна Енцеладі і переговори про політ з NASA вже почалися.

Угоди між NASA і компанією Starshot Foundation Юрія Мілнера показують, що організації працюють над науковими, технічними та фінансовими планами для амбітної місії, йдеться в матеріалах видання New Scientist.

Відео дня

Агентство NASA виділило понад $70 000, щоб допомогти розробити концептуальне дослідження місії польоту. Кошти не будуть виплачуватися Starshot Foundation, вони представляють собою власні витрати агентства на проект польоту до Сатурну.

Одним із завдань проекту Starshot Foundation є пошук життя на інших планетах. Мілнера цікавлять викиди на поверхні Енцелада, які засік Cassini. Тільки біля південного полюса супутника б'ють близько 100 гейзерів причому на величезну висоту. Майбутньому зонду не треба буде навіть сідати на поверхню супутника, досить буде пролетіти крізь струмінь гейзера.

Раніше НВ повідомляло, що міжнародна група дослідників виявила складні органічні молекули в водах океану на супутнику Сатурна Енцеладі.

Фрагменти молекул створюються в міру того, як крижані зерна попадали на інструмент для аналізу пилу на Cassini зі швидкістю близько 30 000 кілометрів на годину. Їх маса становить понад 200 атомних одиниць маси, що більш ніж в десять разів важче молекули метану.

Дослідники вважають, що до зіткнення зерна містять оригінальні, ще більші молекули, які можуть мати молекулярні маси в тисячі одиниць атомної маси.

Показати ще новини
Радіо NV
X