NASA шукає партнерів для побудови тихого надзвукового літака

26 липня 2017, 11:07
Космічне агентство NASA має намір створити тихий надзвуковий літак і готується до будівництва його прототипу

Конструкція, як очікується, буде видавати шум не більше 65 дБ. Це дуже мало для подібних повітряних суден, повідомляє Engadget.

Довжина тихого надзвукового літака складе 28,7 метра, він буде оснащений одним двигуном, з фюзеляжем і планером. Судно обладнають стандартним вертикальним кілем. Передбачається, що літак зможе підніматися на висоту до 16,8 км. Це дозволить скоротити тривалість перельоту з Нью-Йорка в Лос-Анджелес в 2 рази.

Відео дня

NASA має намір протягом п'яти років виділити $390 мільйонів на створення демонстраційної версії літака і випробувати її над населеними районами. Перший рік фінансування включений в проект бюджету президента Трампа на 2018 рік.

Швидкість літака перевищить тисячу кілометрів на годину. Підготувати модель до комерційного виробництва обіцяють вже до 2020 року. Якщо все піде за планом NASA, вже через кілька років інженери агентства проситимуть про скасування заборони на перельоти надзвукових літаків над територією США.

В середині червня 2017 року НВ повідомляло, що масштабна модель подібного літака завершила тестування в надзвуковий аеродинамічній трубі дослідного центру NASA Гленн в Клівленді.

Показати ще новини
Радіо НВ
X