NASA розповіли, як загине зонд Cassini

26 квітня 2017, 13:04
Агентство NASA опублікувало відео, яке демонструє те, якими будуть останні моменти існування космічного апарату Cassini

Цей апарат увійде в атмосферу Сатурна 15 вересня 2017 року після 13 років роботи, а підготовка апарату до маневру розпочалась вже 26 квітня. Про це керівник проекту Ерл Мейз заявив на спеціальній прес - конференції, пише Popular Science.

Відео дня

Остання фаза життя апарата буде називатися Grand Finale. Таку назву вибрали відвідувачі сайту NASA.

26 квітня приблизно опівдні за Києвом зонд Cassini вперше пройшов між Сатурном і найменшим з його кілець. Таких прольотів в найближчі місяці планується 22. Вони дозволять астрономам поглянути на Сатурн і його супутники з нових ракурсів. В кінці місії 15 вересня 2017 року Cassini планується занурити в атмосферу Сатурна.

Як розповіли астрономи, ядерне паливо космічного апарату закінчується, і в кінцевому рахунку, доля Cassini вирішена його власними відкриттями: вчені не хочуть ризикувати, відправляючи космічний корабель в супутники Титан і Енцелад, на яких можливе існування життя.

"Без палива його орбіта буде ставати все менш і менш передбачуваною. Орбіта Cassini буде поступово змінюватися досить сильно, щоб, врешті-решт, з'явився ризик врізатися в один з місяців", - розповіла один з учасників проекту Лінда Спилкер.

Ролик NASA містить ключові досягнення Cassini, такі, як виявлення метанових озер на Титані і льоду на Енцеладі. Під кінець продемонстрована візуалізація останньої місії апарату.Вчені сподіваються отримати нову інформацію від драматичної кінцівки місії. Вони сподіваються дізнатися більше про склад атмосфери і кілець Сатурна, і з'ясувати, наскільки велике ядро планети, і як швидко вона обертається. Cassini також зможе отримати фото дивного шестикутного шторму на північному полюсі Сатурна.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X