NASA призупинила контракт зі SpaceX по освоєнню Місяця

2 травня 2021, 06:45

NASA закликала компанію Ілона Маска SpaceX призупинити роботи по розробці місячного посадкового модуля HLS Starship, який має доставити астронавтів на Місяць.

Про це повідомляє Reuters.

"Робота над контрактом HLS була припинена до тих пір, поки Рахункова палата США не дозволить всі неврегульовані судові розгляди, пов'язані з цією закупівлею", - повідомили в NASA.

Відео дня

Рішення було прийнято через залагодження суперечок із компаніями Blue Origin і Dynetics, які також претендували на перемогу в конкурсі з освоєння Місяця.

17 квітня NASA вибрала компанію Ілона Маска SpaceX для створення космічного корабля, на якому астронавти відправляться на Місяць вже в 2024 році. Загальна сума контракту складе $2,89 млрд.

Місія Artemis має стати наступним «великим кроком» з дослідження Місяця, впевнені в агентстві. Розробка HLS повинна стати «стійкою основою, щоб отримати розуміння і витягти уроки, які допоможуть просунути нас до більш глибоких досліджень, яких ніколи раніше не було».

NASA відправить корабель Orion на місячну орбіту — в космос його виведе ракета Space Launch System. Екіпаж корабля буде складатися з чотирьох людей — двоє з них відправляться на поверхню Місяця в посадковому модулі, який розробить Space X. Приблизно через тиждень вони повернуться на корабель на цьому ж модулі.

Показати ще новини
Радіо NV
X