NASA приступило до тестування технології Е-вітрила для міжзоряних подорожей

12 квітня 2016, 17:27
Американське аерокосмічне агентство NASA почало тестування технології HERTS (Heliopause Electrostatic Rapid Transit System), яка може революційним чином змінить швидкість освоєння людиною Сонячної системи, що стане першим кроком в освоєнні міжзоряних подорожей

Технологія передбачає використання так званого Е-вітрила (електричного вітрила), яке буде використовуватися для подорожі по міжзоряному простору використовуючи сонячний вітер.

Відео дня

За словами інженерів, розгортання вітрила буде відбуватися в результаті дії відцентрових сил по мірі того, як космічний апарат в його центрі буде обертатися зі швидкістю приблизно один оборот в годину.

При цьому швидкість, яку буде розвивати апарат, залежатиме від ефективної площі вітрила. Так, для подорожі на відстань до однієї астрономічної одиниці (відстань від Сонця до Землі) площа вітрила досягне 600 км2, до п'яти астрономічних одиниць - близько 1180 км2.

Е-парус складається з алюмінієвих протяжних (довжиною понад 20 кілометрів) і тонких (діаметром близько 1 міліметра) проводів, що пропускають електричний струм. Всього передбачається використовувати близько 10-20 таких проводів.

Ідея полягає в електростатичному відштовхуванні позитивно заряджених проводів від сонячних протонів.

Основну ж частину станції, на якій буде перебувати основне наукове обладнання, буде розміщено в центрі вітрила, тобто в точці їх перетину проводів.Показати ще новини
Радіо NV
X