NASA показало темну сторону Сатурна і загадкове атмосферне утворення планети

15 вересня 2015, 20:03
У NASA зробили знімок третього супутника Сатурна - Тефії на тлі темної сторони газового гіганта, повідомляє ЛІГА з посиланням на американське аерокосмічне відомство

Зокрема, на отриманому за допомогою автоматичної міжпланетної станції Cassini зображенні, Тефія показана у вигляді точки в лівому нижньому куті, а для більшої помітності яскравість супутника на знімку збільшили втричі.

Відео дня

Крім того, на знімку також можна побачити шестикутник Сатурна - гігантський гексагон, - стійке атмосферне явище на північному полюсі планети, яке поки не має точного наукового пояснення.

....

Saturn and Tethys

Фото: NASA

У NASA уточнили, що знімок зроблено 15 січня камерою Cassini зі спектральним фільтром, що пропускає в основному інфрачервоні хвилі довжиною близько 752 нм, в момент, коли космічна станція перебувала на відстані у 2,4 мільйони кілометрів від Сатурна. Масштаб оригінального зображення дорівнює 141 км на піксель.

Читайте також у розділі Наука:

Довідка НВ. Гігантський гексагон як атмосферний феномен Сатурна не має на сьогоднішній день сталого наукового пояснення. Він являє собою геометрично правильний шестикутник з поперечником в 25 тисяч кілометрів, який знаходиться на північному полюсі планети.

Показати ще новини
Радіо НВ
X