Зоряне світло та невелике селфі. Телескоп James Webb надіслав перші знімки з космосу

13 лютого, 01:13
Перші знімки James Webb (Фото:NASA)

Перші знімки James Webb (Фото:NASA)

Найбільший і найпотужніший у світі космічний телескоп James Webb Space Telescope (JWTS) надіслав перші знімки, зроблені на відстані близько 1,5 мільйонів кілометрів від Землі.

У NASA повідомили, що телескоп знаходиться на останніх етапах процесу налаштування основного дзеркала апарату за допомогою NIRCam.

"Вся команда Webb у захваті від того, наскільки добре просуваються перші кроки зйомки та налаштування телескопа. Ми були такі щасливі бачити, що світло проникає в камеру ближнього інфрачервоного діапазону NIRCam", - заявив головний дослідник камери NIRCam Марсія Ріке.

Відео дня
NASA
Фото: NASA

Завдяки роботі телескопа вчені отримали "мозаїку зображень" із 18 випадково організованих точок зоряного світла. Ці дані використовують, щоб уже до літа 2022 телескоп зміг зробити точні й якісні знімки з космосу.

У NASA також показали невелике селфі телескопа, зроблене за допомогою спеціальної лінзи всередині NIRCam.

NASA
Фото: NASA

Найбільший та найпотужніший у світі космічний телескоп James Webb Space Telescope (JWTS) вартістю 10 млрд дол 25 грудня 2021 року після успішного запуску на орбіту відокремився від ракети-носія та самостійно вирушив у відкритий космос для вивчення народження та еволюції Всесвіту.

Телескоп імені Джеймса Вебба - це найпотужніша, найбільша та найдорожча космічна обсерваторія, яка коли-небудь була в розпорядженні людства. На розробку телескопа пішло 25 років, а вартість становить 10 млрд доларів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X