NASA показало останній знімок Титана з зонда Cassini

15 серпня 2017, 08:57
Космічне агентство опублікувало знімок супутника Сатурна Титана, який був зроблений апаратом Cassini

Знімок охоплюють територію близько 300 кілометрів, повідомляється на сайті NASA .

Темні ділянки на фотографії - це гладкі рівнини, а світліші ділянки знімка - це горбисті поверхні. Як відзначають фахівці NASA, за 13 років, які прийшли з моменту першого радарного дослідження Титана зондом Cassini, поверхня супутника істотно не змінилася.

Відео дня

Крім того, вченим під час останнього прольоту Cassini вдалося знову виміряти глибину всіх восьми озер Титана, яка склала близько ста метрів. Фахівці не виключають, що водойми можуть бути пов'язані підповерхневому каналами.

"Тепер, коли Cassini завершив своє дослідження, ми можемо досить докладно розглянути, на що схожий світ Титана", - зазначив фахівець з радіолокації зонда Cassini, Стів Уолт з лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені.

Відзначимо, що Cassini був запущений 15 жовтня 1997 року і 1 липня 2004 вийшов на орбіту Сатурна. Зонд припинить своє існування у вересні 2017 року, потонувши в атмосфері планети.Раніше НВ повідомляло, що зонд Cassini виявив на Титані сліди органічних молекул. Судячи з усього, на Титані є речовини, які можуть входити до складу мембран живих клітин.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X