NASA показало нове фото Сатурна і його унікального супутника

30 вересня 2015, 14:32
Національне аерокосмічне агентство США опублікувало новий знімок Сатурна і його найбільшого супутника Титана

Зокрема, NASA опублікувало новий знімок Сатурна і його найбільшого супутника Титана, зроблений зондом Cassini, повідомляє ZN.

Дослідники відзначають, що не дивлячись на те, що обидва космічних тіла є дуже різними, на знімку вони виглядають дуже схожими. Однак, насправді ж однією з небагатьох спільних рис Титану і Сатурна є те, що обидва вони мають щільну атмосферу.

Відео дня

....

сатурн и титан

Фото: NASA

Як відомо, Сатурн є газовим гігантом і не має твердої поверхні, Титан же являє собою тверде космічне тіло, що складається з водяного льоду і осадових речовин.

Читайте також у розділі Наука:

При цьому, два об'єкти мають різний склад атмосфери - атмосфера Сатурна складається з водню і гелію з домішками метану, аміаку, гидросульфіду амонію і деяких інших газів. У Титану ж вона в основному складається з азоту та невеликої домішки метану і етану, які утворюють хмари.

Довідка. Титан є найбільшим супутником Сатурна і другим за величиною сателітом в Сонячній системі (після супутника Юпітера Ганімеда). Титан є єдиним, крім Землі, тілом в Сонячній системі, стосовно якого доведено існування рідини на поверхні, і єдиним супутником планети, що володіє щільною атмосферою.

При цьому, напередодні, дослідники NASA отримали переконливі докази існування рідкої води на Марсі.

Відповідні дані були отримані завдяки багатофункціональній автоматичній міжпланетній станції Mars Reconnaissance Orbiter, яка спостерігала за певним районом червоної планети кожен день в один і той же час.

Показати ще новини
Радіо НВ
X