NASA показало незвичайний каньйон на супутнику Сатурна

25 квітня 2017, 10:42
Дослідники місії Cassini представили нове фото рельєфу одного з супутників Сатурна - Тефії

На кадрі, в правій його частині, видно найбільша частина рельєфу супутника Тефія - каньйон Ітака, пише Space.com.

Глибина каньйону коливається від 3 до 4 кілометрів, а ширина досягає 100 кілометрів. Край місцями піднятий на висоту до 0,5 км. Всередині каньйону багато довгих паралельних западин і хребтів. Довжина каньйону - близько 2000 кілометрів, 3/4 окружності Тефії.

Відео дня

Хоча космічне агентство випустила фотографії 24 квітня, Cassini зробив цей кадр 30 січня 2017 року, коли зонд був на відстані близько 356000 км від Тефії. Масштаб зображення становить близько 1,2 милі (2 км) на піксель.

Тефія — супутник Сатурна середньої величини, його діаметр становить близько 1060 км. Вона складається переважно з водяного льоду з малою домішкою каменю. Її поверхню, згідно спектроскопічним даними, складається з льоду майже повністю, але містить і трохи темного речовини невідомого складу. Тефія всіяна безліччю кратерів, найбільший з яких — 450-кілометровий Одіссей. Уздовж 3/4 окружності супутника тягнеться гігантський каньйон Ітака.

Раніше НВ повідомляло, що станції Cassini вдалося сфотографувати хмари на супутнику планети Сатурн Титані. Кадр вийшов завдяки вдалому розташуванню апаратури і астрономічних тіл, чого не було з 2014 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X