NASA показало квантовий комп'ютер, куплений в складчину з Google

15 грудня 2015, 13:21
NASA вперше пустило журналістів подивитися і зняти квантовий комп'ютер D-Wave Two вартістю $15 мільйонів

Квантовий комп'ютер D-Wave Two розташовується в Лабораторії штучного інтелекту в Дослідницькому центрі Еймса. NASA і Google придбали комп'ютер у канадської компанії D-Wave в 2013-му році. Сам виробник називає своє творіння першим у світі комерційним квантовим комп'ютером. На сьогоднішній день крім NASA і Google, таким володіє лише американська авіабудівна компанія Lockheed Martin.

Відео дня

Для зберігання інформації D-Wave Two використовує кубіти. Це аналог бітів, використовуваних у традиційних комп'ютерах, але на відміну від них кубіти можуть перебувати в стані 0 і 1 одночасно.

Раніше Google заявила, що в ході випробувань D-Wave Two продемонстрував значну швидкість роботи при вирішенні задачі, що включає близько 1000 бінарних змінних за допомогою квантового алгоритму відпалу. Він впорався в 100 000 000 разів швидше традиційного комп'ютера, що використовував алгоритм імітації відпалу. За це Google піддалася критиці з боку експертів, які стверджують, що порівняння було проведено невдало, оскільки у D-Wave була перевага. Його перевагу у швидкості можна скоротити від 100 мільйонів до просто 100 разів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X