NASA показало, як випробовує свою найпотужнішу ракету

23 листопада 2017, 13:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Керівництво NASA надало фотографу Вінсенту Фурньє ексклюзивний доступ до випробувань і підготовки місії Orion

Інженери моделюють все, починаючи від орієнтації частин ракети Space Launch System під час польоту до того, як вібрація двигуна впливає на інші компоненти системи запуску, пише The Wired.

Відео дня

У 2019 році NASA відправить капсулу під назвою Orion по складній 25-денний траєкторії. Спочатку Space Launch System - найпотужніша ракета з коли-небудь побудованих, виведе її в космос. Потім капсула вирушить до Місяця, зробить кілька обертів навколо нього, а потім повернеться в атмосферу Землі. На початку 2020-х років, NASA планує зробити те ж саме ще раз, але вже з екіпажем.

Спочатку моделюються всі компоненти, потім будують маленькі моделі ракети та випробовують їх в аеродинамічних тунелях. В цей же час фахівці військово-морського флоту тестують капсулу для тренувань з евакуації космонавтів після приземлення.NASA збирає більшу частину основної ракети з використанням методу, який називається "зварювання тертям з перемішуванням": циліндри металу обертаються між алюмінієвими плитами, нагріваючи їх. Металеві секції потім зливаються один з одним без будь-яких тріщин або забруднень. Після шліфування стиків вручну, техніки сканують їх на наявність дефектів за допомогою ультразвуку та рентгенівських променів.

Тестову версію двигуна RS-25 для цієї ракети кріплять гвинтами до випробувального стенду NASA та запускають на 500 секунд в такій самій послідовності, як і під час штатного запуску.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X