NASA показало, як спалахи на Сонці виглядають з космосу

30 жовтня 2017, 20:52
Фахівці NASA показали відео спалахів на Сонці, які відбулися в останні пару місяців

Дані були отримані з кількох апаратів, в тому числі - Solar Dynamics Observatory і Satellite-16, пише Science Alert.

Співробітники американського космічного агентства відзначають, що дані апаратів можуть виявити унікальні структури і динаміку навколо сонячних спалахів, а також структури поверхні самого Сонця.

Відео дня

Зокрема, один з апаратів зафіксував два корональних викиди маси, перший з яких 9, а другого - 10 вересня. Ця речовина виходила від Сонця дуже швидко - зі швидкістю, яка досягала 11,2 млн кілометрів на годину.

"Шкідливе випромінювання від спалаху не може пройти через атмосферу Землі, щоб фізично вплинути на людину на землі, проте - при достатній інтенсивності - вони можуть порушити атмосферу в тому її шарі, де проходять GPS і комунікаційні сигнали. З іншого боку, спалах може спровокувати потужні магнітні бурі в магнітному полі Землі ", - пише Ліна Чан з Центру космічних польотів Годдарда.Сонячний спалах - вибуховий процес виділення енергії в атмосфері Сонця. Спалахи так чи інакше охоплюють всі шари сонячної атмосфери: фотосфери, хромосферу і корону Сонця. Тривалість імпульсної фази сонячних спалахів зазвичай не перевищує кількох хвилин, а кількість енергії, що вивільняється в цей час, може досягати мільярдів мегатонн у тротиловому еквіваленті.

Раніше НВ повідомляло, що у вересні 2017 року на Сонці стався найпотужніший спалах за 10 років. Відзначається, що настільки потужний викид, спрямований у бік Землі, призводить не тільки до полярних сяйв, які бачили, наприклад, жителі штату Огайо. Такий спалах може пошкодити супутники, засоби зв'язку та системи живлення.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X