NASA показали знімок неповторної спіральної галактики

4 жовтня 2015, 02:56
Оптичний телескоп Hubble отримав знімок особливої галактики NGC 613

Від інших зображень спіральних галактик цей знімок відрізняє наявність "перемички" у центральній частині, повідомили в американському космічному агентстві NASA.

Так звана "перемичка" являє собою витягнуту структуру з пилу, що проходить через центр галактики. Дослідники стверджують, що подібний потік пилу є і в центрі Чумацького Шляху.

Відео дня

NGC 613 - типова спіральна галактика. Вона знаходиться в південному сузір'ї Скульптора на відстані 65 мільйонів світлових років від Землі. Галактика має невелике, але яскраве ядро і щонайменше дві широкі спіральні гілки. Тим не менш, зовнішній вигляд галактики неповторний.

NGC 613 була відкрита в 1798 році знаменитим британським астрономом німецького походження Вільямом Гершелем. В телескоп вона постала у вигляді невеликої туманної плямочки. У 1888 році Джон Дреєр включив об'єкт у свій Новий загальний каталог туманностей і скупчень зірок під номером 613.

Раніше оптичний телескоп Hubble отримав вражаюче зображення самотньої галактики NGC 6503, розташованої в космічній галузі Local Void (Місцева Порожнеча).

НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X