NASA оголосило про нові докази існування гейзерів на супутнику Юпітера

16 травня 2018, 07:03

Вчені на чолі з астрономом Сіаньже Цзя стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на одному з чотирьох найбільших супутників Юпітера - Європі.

Нові докази були отримані після аналізу даних із зонда Галілео, зібраних більш ніж два десятиріччя тому, пише Science Alert.

Група вчених проаналізувала дані, зібрані магнітометром і інструментом PWS (Plasma Wave Spectrometer) на апараті Галілео під час польотів над Європою в 1997 і 2000 роках. Дослідники виявили, що під час прольоту в 1997 році магнітометр зареєстрував недовге коливання магнітного поля Європи, а спектрометр виявив невеликі зміни щільності плазми.

Відео дня

Дослідники створили тривимірну магнітогідродинамічну модель цієї події і на її основі зробили висновок, що, пролітаючи досить близько до поверхні Європи, Галілео міг випадково опинитися над одним з її потужних гейзерів.

Іншими словами, незвичайні показники стану плазми були зафіксовані через те, що Галілео в той момент пролетів через хмару пари, яка виникла на Європі після викиду води з гейзерів.

Цікаво, що Маргарет Ківельсон, головний дослідник результатів магнітометра Галілео ще в кінці 1990-х років припустила, що під крижаною поверхнею Європи існує океан рідкої води, проте її розрахунки тоді не були взяті до уваги.

Зазначимо, Європа - найменший з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими. Її радіус на 200 кілометрів менше радіуса Місяця, а орбіта перебуває приблизно в 670 тисячах кілометрів від газового гіганта. Особливий інтерес до цього небесного тіла виник в кінці 1990-х років, коли на основі аналізу магнітного поля супутника, проведеного Галілео, було передбачено існування підлідного океану.

Перед новим поколінням місій до системи Юпітера - Europa Clipper, Jupiter Icy Moon Explorer і Joint Europa Mission - стоїть завдання зібрати якомога більше відомостей про цей океан. Місії, як очікується, будуть запущені на початку 2020-х років.

Раніше НВ повідомляло, що рух хмар Юпітера показали в новому відео. Вчений-любитель Джеральд Ейхштедт використовував фотографії з зонда Juno, щоб показати рух хмар на Юпітері. Він створив відео із зображень, зроблених апаратом JunoCam 1 квітня цього року.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X