NASA оголосило конкурс на назви нещодавно відкритих екзопланет

27 лютого 2017, 12:42
NASA оголосило конкурс на кращу назву для семи екзопланет, виявлених у системі TRAPPIST-1.

Варіанти приймаються в соцмережі Twitter з хештегом #7Namesfor7NewPlanets, повідомляє IBT.

Багато хто, в тому числі американський вчений і популяризатор науки Ніл деГрасс Тайсон, запропонували, щоб вони були названі на честь персонажів казки Білосніжка і сім гномів. Пропозиція Тайсона набрало у Twitter вже більше ста тисяч лайків.

Відео дня

Серед інших варіантів - імена членів родини Візлі із серії романів Джоан Роулінг (Рон, Фред, Джордж, Чарлі, Персі, Джіні, Білл), імена членів родини Кардашьян, а також похідні від прізвиська персонажа серії романів Пісня льоду і полум'я Джорджа Мартіна (Hold the door, Hold the door, Hold the door, Hold the door, Hodoor, Hodor, Hodor).

Зараз знайдені екзопланети носять літерні індекси: TRAPPIST-1b, TRAPPIST-1c, TRAPPIST-1d, TRAPPIST-1e, TRAPPIST-1f, TRAPPIST-1g, TRAPPIST-1h. Зірка TRAPPIST-1 розташована на відстані 39 світлових років від Землі. Вона набагато менше Сонця (приблизно в 12 разів) і її температура відчутно нижче. В цілому планетна система дуже схожа на Юпітер і його супутники.

Раніше НВ повідомляло, що, за словами Мікаеля Жийона, астронома з університету Льєжа в Бельгії, планети спочатку хотіли назвати на честь сортів бельгійського пива. Справа в тому, що TRAPPIST - одна з різновидів пива, яке виробляється в Бельгії. Ця заява викликала сміх на прес-конференції.

Показати ще новини
Радіо НВ
X