Надзвуковий космічний літак став на крок ближче до реальності

3 листопада 2015, 09:05
Компанія Reaction Engines розробляє новий двигун, який дозволить літальним апаратам в лічені години облітати Землю і виходити в космос.

Здійснити політ з одного кінця світу в інший за 4 години, а потім вийти на орбіту планети. Для літака, оснащеного двигуном Sabre, розробкою якого займається британська компанія Reaction Engines, це не проблема.

Відео дня

Новий мотор дозволяє літальному апарату працювати в двох режимах. Перший призначений для пересування в межах земної атмосфери і дозволяє літаку розвинути швидкість, що в 5 разів перевищує швидкість звуку. При активації другого режиму він може покинути межі Землі і розвинути швидкість в 25 разів більше швидкості звуку.

Reaction розробляє не тільки двигун. У неї також є проект створення літального апарату, який можна оснастити їм. Він носить назву Skylon.

Проект Sabre існує не перший рік, але сьогодні в його реалізації намітився істотний зсув. Британська оборонна компанія BAE Systems придбала 20% акцій Reaction Engines, що принесло розробникам двигуна 20,6 млн. фунтів ($31,79 млн.). Ще 60 млн. фунтів ($92,6 млн.) в проект повинен вкласти уряд Великобританії.

«Сьогоднішнє оголошення знаменує перехід Reaction Engines від досліджень і вивчення можливостей технології до розробок і тестів першого у світі робочого двигуна Sabre», - сказав керуючий директор Reaction Engines Марк Томас.

Компанія сподівається почати наземні випробування двигуна до кінця поточного десятиліття, а до 2025-го року перейти до тестових польотів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X