Надлишок сну і нестача фізичної активності шкідливі для здоров'я, як куріння і алкоголь

14 грудня 2015, 18:11
Дослідники з Інституту Сакса (Австралія) прийшли до висновку, що нестача фізичної активності в комбінації з сидячим способом життя і зловживанням сном може підвищити ризик передчасної смерті в 4 рази

Дослідження, проведене австралійськими вченими, охопило 230000 учасників віком від 45 років і старше. Кожному з них були задані питання про те, чи мають вони шкідливі звички, такі як паління, зловживання алкоголем, недолік фізичної активності і пристрасть до шкідливої їжі. До цього переліку був доданий сидячий спосіб життя і звичка занадто довго спати. Вчених цікавили в першу чергу комбінації цих звичок та їх вплив на здоров'я.

Відео дня

Проаналізувавши приблизно 16000 випадків смерті серед учасників, що сталися протягом 6 років, вони знайшли кілька дуже небезпечних сполучень. Так, люди, які мають звичку спати більше 9 годин на день, проводять в кріслі більше 7 годин на день і приділяють фізичним вправам менше 150 хвилин на тиждень, у чотири рази більше схильні до ризику передчасної смерті, ніж ті, у кого таких звичок немає.

Це не єдина небезпечна комбінація. До чотириразового збільшення ризику передчасної смерті також веде куріння, зловживання алкоголю і нестача сну (менше 7 годин). Куріння у поєднанні зі зловживанням алкоголем може подвоїти ризик. Нестача фізичної активності разом з сидячим способом життя або надлишком сну призводить до того ж результату.

"В останні роки з'явилося безліч доказів того, що сидячий спосіб життя шкідливий, і ми все краще розуміємо вплив сну на наше здоров'я, але до цього дослідження ніхто не вивчав спільний вплив цих звичок", - говорить провідний автор дослідження доктор Мелоді Дінг.

Раніше вчені з Піттсбурзького університету з'ясували, що люди, які на вихідних сплять довше, ніж у будні, завдають шкоди своєму здоров'ю.н

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X