Надія є. Вчені довели, що озонові діри можуть зменшуватися внаслідок діяльності людини

11 січня 2018, 07:03

Дослідники NASA отримали доказ, що зміна розмірів озонової діри обумовлена людською діяльністю.

Такі дані вдалося отримати за допомогою прямих вимірювань хімічного складу атмосфери над Антарктидою, пише Science Alert.

Американським кліматологам з NASA вперше вдалося пов'язати зменшення розмірів антарктичної озонової діри зі зміною хімічного складу атмосфери. За допомогою інструментів супутника Aura вчені проаналізували дані про хімічний склад атмосфери над Антарктидою. Такі вимірювання дозволили отримати інформацію про концентрацію в атмосфері озону (O3), закису азоту (N2O) і хлороводню (HCl).

Відео дня

Вчені дійшли висновку, що річні рівні хлору знизилися приблизно на 0,8 відсотка. Також відзначено зниження на 20 відсотків виснаження озону в Антарктиці взимку, порівняно з 2005 роком.

"Ми бачимо дуже ясно, що рівень хлору зменшується в озоновій дірці, і що з цієї причини виснаження озонового шару відбувається повільніше", - заявила провідний автор дослідження Сьюзен Стрейхен.

За словами авторів роботи, їхні результати однозначно свідчать про те, що Монреальський протокол 1985 року ефективно працює, і саме зниження викидів галогеномістких газів в атмосферу призводить до відновлення озонового шару в атмосфері Землі.

"Монреальський протокол, який обмежує використання фреонів уже 30 років, успішно впорався зі своїм завданням і обмежив ту шкоду, яку люди завдають озоновому шару", - наголосили автори дослідження.

Таким чином, доведено, що людство в силах виправити ситуацію і відновити озоновий шар, який є захистом від шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Якщо позитивна динаміка збережеться, озонова діра над Антарктидою може серйозно зменшитися до 2060 або 2080 року.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X