Набігалися. До кінця століття глобальне потепління покінчить з літніми олімпіадами

16 серпня 2016, 10:15
Група дослідників з Каліфорнійського університету в Берклі запевняє, що через 70 років у ряді міст світу стане занадто жарко для проведення літніх Олімпійських ігор

Американські вчені побудували кліматичну модель, що показує, як зміниться температура в містах, які є потенційними претендентами на проведення літніх Олімпіад. Вони з'ясували, що в північній півкулі лише 8 міст за межами Західної Європи будуть досить прохолодними, щоб приймати ігри до 2085 року.

Відео дня

"Кліматичні зміни можуть стримати олімпійський рух, - говорить провідний автор дослідження Кірк Сміт. – І справа не тільки в підвищенні рівня моря".

За прогнозами Сміта і його колег, через 70 років Рим, Стамбул, Мадрид, Париж і Будапешт, які претендували чи претендують на проведення літніх Олімпіад 2020 та 2024, стануть занадто спекотним для ігор. Токіо, де найбільше спортивне змагання світу пройде в 2020-му, також не зможе приймати літні Олімпіади.

Загалом список з 543 міст, які розташовуються у північній півкулі і можуть претендувати на проведення ігор, скоротився до 8. До нього увійшли: Санкт-Петербург (Росія), Рига (Латвія), Бішкек (Киргизстан), Улан-Батор (Монголія), Калгарі і Ванкувер (Канада), а також Сан-Франциско (США). Ще 25 підходящих невеликих міст буде знаходитись в Західній Європі.

У своєму дослідженні американські вчені зосередилися на містах з населенням понад 600 тисяч осіб. Це одна із сучасних вимог до міст, що претендують на проведення Олімпіад.

Кандидати вибували, якщо існувала більш ніж 10-відсоткова ймовірність, що в майбутньому вони не зможуть проводити марафон через дуже високі температури. В даний час це також є одним з критеріїв відбору олімпійських міст, оскільки скасування марафону, який сильно залежить від погодних умов, може негативно відбитися на іграх в цілому.

"Якщо ви збираєтеся витратити мільярди доларів на проведення події, ви захочете бути точно впевненим, що вам не доведеться скасовувати його в останню хвилину", - вважає Сміт.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X