На волю, в пустелю! В Австралії випустили в дику природу рідкісних сумчастих

6 грудня 2018, 11:49

У Новому Південному Уельсі на волю випустили десятки сумчастих білбі, яких в цьому австралійському штаті не зустрічали понад сто років.

Австралійські зоологи випустили в дику природу групу диких кролячих бандикутів (білбі), які останні 100 років були під загрозою зникнення, повідомляє BBC.

В останній раз крихітних ссавців з довгими заячими вушками бачили в Новому Південному Уельсі в 1912 році, з тих пір в дикій природі вони не зустрічалися.

Відео дня

Днями відразу 30 тварин з розпліднику були випущені на велику обгороджену ділянку дикої природи недалеко від міста Наррабрі на північний захід від Сіднея. Це ознаменувало важливий етап кампанії по боротьбі за порятунок білбі від вимирання.

Однак без огорожі, що простягнувся на 32 кілометри, білбі навряд чи зможуть вижити. Їх чисельність різко скоротилася перед початком Першої світової війни, коли в Австралії зросло поголів'я лисиць і кішок.

Білбі доброзичливі до людини. Живуть в норах, полюють вночі і сплять в дивній позі: присівши на задні лапки і засунувши морду між передніми.

Аборигени Австралії завжди цінували хутро білбі, можливо, активне полювання на тварин заради хутра також стало однією з причин різкого скорочення їхньої популяції.

Раніше НВ повідомляло, що в Австралії північні сумчасті куниці позбулися страху перед хижаками після того, як їх переселили на ізольований острів. Тріо дослідників з Університету Мельбурна і Університету наук про життя в Сіднеї виявило популяцію ссавців, які втратили свій страх перед хижаками всього за 13 поколінь.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X