Сьогодні Місяць стане кровавим. Все, що потрібно знати про повне місячне затемнення 27 липня

27 липня 2018, 09:23

27 липня 2018 року українці зможуть побачити рідкісне місячне затемнення, коли повний Місяць пройде через тінь Землі. Тривалість затемнення складе 103 хвилини. Це буде найдовше повне місячне затемнення в XXI столітті.

НВ зібрало всі найцікавіші факти про майбутнє астрономічне явище.

Що станеться в цю п'ятницю?

У п'ятницю, 27 липня трапиться одне з найцікавіших астрономічних явищ, яке доступне людині - повне місячне затемнення. Причому, найтриваліше в XXI столітті. Так що, це - шанс, який краще не упускати.

Відео дня

Що таке повне місячне затемнення?

Місячним затемненням називають момент, коли Місяць входить в конус тіні, яку відкидає Земля. Частковим називають таке затемнення, при якому тінь Землі перекриває тільки частину місячного диска.

Але діаметр плями тіні Землі на відстані 363 тис км (мінімальна відстань Місяця від Землі) приблизно в 2,6 разу більше, ніж діаметр Місяця. Тому періодично Земля повністю затьмарює Місяць.

Власне, 27 липня у спостерігачів буде шанс побачити обидва типи затемнення. Часткове затемнення буде передувати повному. А після завершення повного затемнення (яке триватиме 1 годину 43 хвилини) знову буде спостерігатися часткове. Загальна тривалість астрономічного явища складе 3 години 55 хвилин.

Tomruen, CC BY-SA 4.0

Звідки буде видно затемнення?

Затемнення буде повністю видно в Східній Африці і Центральній і Південній Азії, а також Антарктиді. У Південній Америці, Західній Африці та Європі затемнення почнеться при сході Місяця, в Східній Азії і Австралії - навпаки, під час заходу. У Північній Америці затемнення не буде видно взагалі.

Що значить - червоний Місяць?

Одним з найбільш вражаючих аспектів затемнення стане феномен "червоного Місяця". Під час часткового затемнення Місяць сильно потемніє і набуде темно-червоного кольору. Причиною цього явища стане переломлення сонячних променів у атмосфері Землі.

Цей ефект посилюється забрудненням повітря і пилом в нижніх шарах атмосфери, відзначають вчені.

Коли можна буде бачити затемнення в Україні?

Для спостерігача на території України Місяць увійде в півтінь Землі приблизно о 20:15 за Києвом. Приблизно о 22:30 очікується повне занурення Місяця в тінь Землі, а вже 28 липня, о 00:13 - початок виходу з тіні Землі.

Яке обладнання потрібно для спостереження за затемненням?

Спостерігати місячне затемнення можна просто неозброєним оком, проте наявність невеликого телескопа зробить процес набагато цікавішим.

Затемнення буде видно і в умовах мегаполісу, звичайно, якщо погода буде безхмарною.

Український фізик Антон Сененко в своєму блозі зауважує, що кияни зможуть подивитися на місячне затемнення 27 липня з телескопів у Парку Слави, а також із "Самопальної Лабораторії", яка розташована на вулиці Полковника Потєхіна.

Показати ще новини
Радіо НВ
X