На супутнику Сатурна знайшли моря з бульбашками

20 квітня 2017, 15:07
Планетологи з Франції та Мексики показали, що на Титані є незвичайні моря з бульбашками

Дослідження про природу цих бульбашок опубліковано в журналі Nature.

Титан, найбільший супутник Сатурна, є єдиним позаземним тілом, на поверхні якого виявили рідину у вигляді морів і озер, які усівають полярні області. Багато ознак свідчать про те, що ця рідина повинна складатися з суміші азоту, метану і етану.

Відео дня

"Виникнення бульбашок провокується присутністю азоту в метан-етановой суміші. Інтенсивно вивільняючись під дією динамічно змінюваних факторів зовнішнього середовища, азот виділяється у вигляді бульбашок", - відзначає провідний автор дослідження, Даніель Кордье.

Розрахунки Кордье і його співробітники показали, що такі бульбашки в умовах Титану можуть зароджуватись на глибині 100-200 метрів і досягати діаметра 4,6 сантиметрів. Лабораторні висновки вчених підтверджують спостереження, проведені за допомогою наукового інструменту RADAR (Radio Detection and Ranging) апарату Cassini.

У листопаді 2016 року НВ повідомляло, що дослідники NASA, що працюють з космічним апаратом Cassini, показали незвичайне відео про те, як рухаються метанові хмари по північній частині Титану.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X